Krótka historia firmy

LTT to wiodąca firma zajmująca się projektowaniem i realizacją technologii scenicznych, dystrybucją i serwisowaniem sprzętu oświetleniowego i scenicznego oraz organizowaniem szkoleń z zakresu obsługi technologii scenicznych.

Została założona w 1992 w odpowiedzi na szczególnie duże w tym czasie zapotrzebowanie branży teatralnej na nowoczesne urządzenia oświetleniowe. Wyposażenie techniczne teatrów było przestarzałe, lecz na rynku polskim widoczny był brak profesjonalnych podmiotów oferujących rozwiązania oparte na najnowszych zdobyczach techniki.

LTT skutecznie wypełniło tę lukę, oferując swoim klientom światowe technologie, a także profesjonalną obsługę i serwis. Od początku stawialiśmy na przyjazne i elastyczne podejście do klienta i jego potrzeb, co zaowocowało wieloletnimi relacjami z wieloma instytucjami kulturalnymi.

Działalność firmy, początkowo skoncentrowana na oświetleniu teatralnym, stopniowo zaczęła obejmować branże zbliżone technologicznie: studia telewizyjne, kluby, estradę i rynek wypożyczalni. Rozszerzyliśmy swoją ofertę o realizacje technologii oświetleniowych i sterowania oświetleniem w teatrach, a później także w studiach TV i innych obiektach.

Od kilku lat LTT zajmuje się koordynacją oraz projektowaniem przy realizacjach kompleksowych, dotyczących wszystkich branż technologii teatralnej w nowopowstających obiektach. Współpracujemy z liderami w branżach mechanizacji sceny dolnej i górnej, nagłośnienia i akustyki.

Prowadzimy także szkolenia z zakresu obsługi i konfiguracji urządzeń scenicznych oraz standardów sterowania urządzeniami scenicznymi.

W zakresie swojej działalności firma LTT zajmuje obecnie czołową pozycje na rynku krajowym. Nasze doświadczenie pokazują liczne udane realizacje i referencje od naszych partnerów, a nasz zgrany, 40-osobowy zespół pracowników wciąż podejmuje ambitne zadania.