Galeria

Zobacz także

Vector Green

Vector Green jest najmniejszym gabarytowo modelem w serii, którego moc obliczeniowa jest równa modelom Red i Blue.

Vector Red

Vector Red jest pierwszym, największym modelem z serii przeznaczonym do najbardziej rozbudowanych systemów sterowania oświetleniem konwencjonalnym i zautomatyzowanym.

Opera i Filharmonia Podlaska

W Białymstoku powstał jeden z największych obiektów kulturalnych w Polsce. Konsorcjum pod przewodnictwem LTT wykonało w nim całość technologii scenicznych.

Opera Krakowska

Konsorcjum technologiczne, którego liderem było LTT, wykonało w 2008 r. projekt i realizację technologii scenicznych dla nowego budynku Opery Krakowskiej.

Teatr Lalki i Aktora w Opolu

LTT dostarczyło i uruchomiło system oświetleniowy składający się z urządzeń firm Martin, Pulsar, Selecon, Compulite, Christie i Coolux.

Opera Wrocławska

W 2004 r. LTT dostarczyło i wdrożyło kompletny system oświetlenia technologicznego sceny i projekcji multimedialnych w Operze Wrocławskiej.

Teatr Muzyczny w Gdyni

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni to druga co do wielkości scena w Polsce i 300 wystawionych premier w ciągu 50 lat jego istnienia. Wystawiał takie tytuły, jak „Skrzypek na dachu”, „Les Miserables”, „West Side Story”, „Evita”, „Hair”, „Chicago”, „Kolęda-Nocka”, „Jesus Christ Superstar”, „Nieszpory ludźmierskie” czy „Sen nocy letniej”; na jego deskach występowali Ernest Bryll, Wojciech Młynarski, Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Adam Hanuszkiewicz, Jerzy Stuhr, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Justyna Steczkowska, czy Robert Janowski.

System sterowania oświetleniem

W 2008 roku Firma LTT dostarczyła i wdrożyła w Teatrze system sterowania oświetleniem teatralnym oparty na systemie Ethernet / DMX.

Konsolety Vector wraz ze zdalnym sterowaniem

Serce systemu stanowi duża konsoleta Compulite Vector Red. Wraz z nią pracuje też zapasowa konsoleta Compulite Vector Green. Konsoleta Vector Red, najwyższy w momencie instalacji model konsolet Vector, zainstalowana została w bardzo ciekawej konfiguracji. Wykorzystano w pełni możliwości podłączania dodatkowych ekranów: łącznie aż 6 ekranów dotykowych (trzy standardowe i trzy zewnętrzne). Jest to jedyna taka konfiguracja w Polsce.

Na Sali Kameralnej Teatru zainstalowano konsoletę Vector Orange. Dostarczono także dwa zestawy do zdalnego sterowania konsoletami Compulite I-control; są one kompatybilne ze wszystkimi zastosowanymi konsoletami i mogą być stosowane zamiennie w obydwu salach.

Oprogramowanie do wizualizacji

Dostarczono także oprogramowanie do wizualizacji działające w czasie rzeczywistym Martin Show Designer (MSD). Umożliwia ono generowanie sterowanej na żywo z konsolety wizualizacji oświetlenia, dzięki czemu istnieje możliwość pracy nad widowiskiem lub podglądu przygotowanych wcześniej programów w dowolnym momencie, bez włączania świateł i zajmowania sali.

Realizacja objęła także trzy komplety bezprzewodowych DMX-ów City Theatrical. Ciekawym rozwiązaniem było też zastosowanie w systemie aż czterech e-portów wyodrębniających kanały DMX z sieci Ethernet.