Galeria

Zobacz także

Vector Blue

Vector Blue jest mniejszym wariantem Vector Red przeznaczony do rozbudowanych systemów sterowania oświetleniem konwencjonalnym i zautomatyzowanym.

Vector Orange

Vector Orange zmniejszoną wersją konsolety Vector o mniejszej mocy obliczeniowej przewidzianej do łatwiejszego przenoszenia i transportu. Zachowuje pełnię funkcji wyższych modeli i kompatybilność z nimi.

Teatr Roma w Warszawie

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Firma LTT już od 2000 roku systematycznie dostarcza dla warszawskiego Teatru Muzycznego Roma wyposażenie oświetleniowe i sterujące.

Teatr Roma, dawniej Operetka Warszawska, mieści się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 49. Jego sala widowiskowa mieści ok. 1000 osób; w sezonie 2009/2010 otwarto kolejną, mniejszą scenę nazwaną Scena Nova. Teatr znany jest musicalowych produkcji takich jak „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa” i „Upiór w Operze”.

Oświetlenie i system sterowania

LTT zaopatrza Romę w sprzęt oświetleniowy i sterujący już od czasów „Miss Saigon”. Dostarczyliśmy m.in. konsolety – najpierw Compulite Micron, a później Compulite Vector Blue i Vector Orange. Wymieniliśmy system regulatorów na nowoczesne regulatory napięcia sterowane w systemie Ethernet / DMX – Compulite CompuDim 2000. Dzięki komunikacji internetowej możliwe jest monitorowanie stanu regulatorów z kabiny operatorów światła.

LTT dostarczyło też liczne reflektory zarówno klasyczne, jak i inteligentne. Teatr posiada m.in. reflektory Selecon Pacific 23-50° i 14-35°, naświetlacze asymetryczne Selecon Lui CYC Ground. Dostarczono także zmieniacze filtrów Compulite Whisper i zmieniacz ze ściemniaczem Sunset.

Park oświetlenia inteligentnego wyposażono m.in. w ruchome głowy firmy Martin (modele MAC 2000 i MAC 2000 Performance).

Laser

Teatr Roma wykorzystuje dostarczony przez LTT laser diodowy Martin RGB Laser 1.6; użyto go m.in. w spektaklu „Akademia Pana Kleksa”. Jest to bardzo kompaktowe urządzenie o dużej jasności świecenia, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie dowolnego koloru wiązki. Urządzenie sterowane jest w systemie DMX i ILDA, co pozwala na pełną synchronizację z show świetlnym. Wraz z laserem dostarczono także oprogramowanie do odtwarzania i edycji animacji.

Wytwornice dymu

Do spektakli „Upiór w Operze” i „Nędznicy” Teatr wykorzystał system 4 wytwórnic ciężkiego dymu Glaciator. Wytwórnice te, dzięki urządzeniu schładzającemu dym tworzą efekt mgły pełzającej przy podłodze, co pozwala na tworzenie bardzo nastrojowych scen.