Galeria

Zobacz także

Vector Blue

Vector Blue jest mniejszym wariantem Vector Red przeznaczony do rozbudowanych systemów sterowania oświetleniem konwencjonalnym i zautomatyzowanym.

Seria Vector

Konsolety serii Vector to konstrukcje oparte na sieci Ethernet oraz systemie Windows XP Embedded. Daje to znakomitą funkcjonalność, elastyczność i rozszerzalność systemu.

TVP Info

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Light design - A. Szyman

TVP Info to najczęściej oglądany kanał informacyjny w Polsce. Jest dostępny w przekazie naziemnym i satelitarnym; oprócz serwisów informacyjnych nadaje też m.in. transmisje konferencji prasowych i ważnych wydarzeń politycznych, serwisy sportowe, ekonomiczne, programy publicystyczne, reporterskie i regionalne. Stacja istnieje od października 2007 roku.

LTT brało udział w wyposażaniu studia dla nowopowstającego kanału telewizyjnego. Na potrzeby TVP Info firma LTT dostarczyła szereg systemów dla mieszczącego się przy Placu Powstańców Warszawy 7 studia. Kompleksowa realizacja objęła zarówno oświetlenie technologiczne, jak i iluminację scenografii studia i widocznego w czasie transmisji newsroomu, a także system sterowania oświetleniem.

Wykorzystanie oświetlenia LED w scenografii

W projekcie studia autorstwa Artura Szymana z firmy lightup.pl znalazły się m.in. dekoracje wykonane z mlecznego szkła akrylowego. Szkło podświetlono od tyłu, co stworzyło wrażenie świecących, białych ścian. Wykorzystano do tego 57 dostarczonych przez LTT naświetlaczy Pulsar ChromaStrip X3 LED. Są to mocne naświetlacze oparte na diodach RGB, charakteryzujące się możliwością płynnej regulacji jasności i koloru świecenia bez żadnych efektów migotania. Do ich zasilania dostarczono 10 sterowanych przez DMX zasilaczy PSU Pulsara model ChromaZone.

System sterowania

LTT dostarczyło, zamonotowało i uruchomiło także system sterowania oświetleniem. Oparto go na trzech regulatorach Compulite CompuRACK o 108 regulowanych kanałach sterowanych z konsolety Compulite Vector Blue. System działa w oparciu o standard Ethernet/DMX.

Ruszt techniczny i oświetlenie technologiczne

Firma LTT zajęła się także wykonaniem i montażem rusztu technicznego studia. Wykorzystano m.in. zespół pantografów MTS SZM25 i zwieszaki MTS DAF; dostarczono m.in. reflektory Selecon Pacific.