Galeria

Zobacz także

Vector Red

Vector Red jest pierwszym, największym modelem z serii przeznaczonym do najbardziej rozbudowanych systemów sterowania oświetleniem konwencjonalnym i zautomatyzowanym.

Vector Orange

Vector Orange zmniejszoną wersją konsolety Vector o mniejszej mocy obliczeniowej przewidzianej do łatwiejszego przenoszenia i transportu. Zachowuje pełnię funkcji wyższych modeli i kompatybilność z nimi.

Vector Blue

Vector Blue jest mniejszym wariantem Vector Red przeznaczony do rozbudowanych systemów sterowania oświetleniem konwencjonalnym i zautomatyzowanym.

Szkolenie Compulite Vector - poziom podstawowy

Szkolenie dla początkujących operatorów systemu Vector nie posiadających wiedzy na temat systemu.

Szkolenie Compulite Vector - poziom zaawansowany

Ugruntowanie posiadanej wiedzy oraz poznanie zaawansowanych technik programowania dla Operatorów systemu Vector posiadających podstawowe doświadczenie w obsłudze konsolet.

TVP SA w Warszawie – nowe studia

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Realizacja wykonana przez LTT w nowopowstałym budynku „B” Telewizji Polskiej SA w Warszawie objęła dwa studia: Małe Studio BS1 o powierzchni 176 metrów kwadratowych oraz Duże Studio BS2 o powierzchni 406 metrów kwadratowych. Obydwa zostały wyposażone w oświetlenie oraz systemy sterowania oświetleniem a także urządzenia do mocowania oświetlenia.

Automatyczne pozycjonowanie sprzętu oświetleniowego

Pod sufitem większego studio zamontowano nowoczesny system szynoprzewodów typu ASS2 firmy Lastro. Na szynoprzewodach poruszają się wyposażone w zmotoryzowane wózki jezdne automatyczne teleskopy TLM 70. Dzięki temu urządzenia zamocowane na teleskopach mogą być zdalnie pozycjonowane w poziomie (na wózkach wzdłuż szynoprzewodów) jak i w pionie (na teleskopach). Sterowanie położeniem odbywa się drogą radiową, co znacznie ułatwia pracę przy tej wielkości studia. System zapewnia też dystrybucję zasilania i sterowania.

W mniejszym studio na szynoprzewodach zamiast automatycznych zamontowano pantografy SZM 25 sterowane manualnie (pole-operated).

Pozostałe rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem było umieszczenie dimmerów nie w dimmerroomie, a na teleskopach przy każdej lampie – dzięki temu ograniczono ilość przewodów i ułatwiono przestawianie reflektorów.

Do sterowania oświetleniem w obydwu studiach użyto konsolet Compulite Vector. Studia wyposażono też w regulatory CompuPACK firmy Compulite oraz reflektory firmy Desisti oraz osprzęt, m.in. shutter dimmery.