Postęp prac w Operze Podlaskiej – galeria zdjęć

Prace nad technologią sceniczną Opery Podlaskiej w Białymstoku, prowadzone przez konsorcjum technologiczne pod przewodnictwem LTT, są mocno zaawansowane . Z zewnątrz gmach Opery jest wykończony, a zasadzona wokół zieleń będzie stopniowo porastać ściany budynku.

Technologia Sceny - Mechanizacja

Podstawowe urządzenia zostały już zamontowane. Na scenie głównej zainstalowane są zarówno zapadnie (w tym zapadnia orkiestronu), jak i komplet sztankietów oraz mostów; zawieszono także mosty nad widownią i kurtyny przeciwpożarowe. Przeprowadzony został także wstępny rozruch tych urządzeń. Obecnie trwają prace przy podłodze scenicznej.

W sali kameralnej wykonana została mechanizacja górna. Na wykonanie czekają nadal oświetlenie, podłoga i podesty, które zapewnią możliwość różnorakiego kształtowania przestrzeni scenicznej. Postępy widoczne są też na salach prób chóru i baletu.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z budowy Opery. Więcej o realizacji LTT i Konsorcjum Technologicznego w Operze Podlaskiej możecie Państwo dowiedzieć się tutaj.