Nowy system grandMA3

Nowy system grandMA3 firmy MA Lighting bazuje na dorobku poprzednich systemów grandMA. Reprezentuje on radykalną zmianę postrzegania tego, co jest możliwe w sterowaniu oświetleniem. Elegancka, nowa architektura systemu, skupia się na nowej ergonomii obsługi urządzeń, funkcji i efektów.
Funkcjonalność systemu obejmuje przełomowe koncepcje, pochodzące od najlepszych wizjonerów w branży, ujęte w przemyślanym interfejsie użytkownika, który opracowano tak, by potoczne czynności były bardziej intuicyjne.
Nadzwyczajne dopracowanie konstrukcji szczegółów w serii grandMA3 skupia się na zaoferowaniu użytkownikowi najwyższego komfortu pracy teraz, jak i w przyszłości.

grandMA3 full-size

Cechy systemu

Dużo ekranów

Modele grandMA3 full-size oraz light mają duże ekrany wielo dotykowe. Wszystkie informacje dedykowane enkoderom parametrów oraz informacjom odtwarzania są dostępne wprost na oddzielnych wąskich ekranach, oddając operatorowi całą powierzchnię dużych ekranów do pełnej konfiguracji dla jego potrzeb.

Praca bez ograniczeń

System grandMA3 wychodzi poza limity lokalnych sieci LAN, mając dostęp do sieci WAN, z dostępem do usług online. Aktualizacje oprogramowania, wsparcie techniczne, instrukcja online, oraz ściąganie plików urządzeń są funkcjami, które będą dostępne przez internet z użyciem sieci WAN.

Używając zaawansowanego protokołu MA-Net3, system grandMA3 będzie mógł sterować do 250.000 parametrów. Do rozszerzenia mocy obliczeniowej konsolet dostępne są trzy wersje procesorów obliczeniowych grandMA3.

Solidna i wytrzymała

Modele grandMA3 full-size i light mają zaawansowaną konstrukcję chłodzenia, przekazującą ciepło do tunelu chłodzącego, który izoluje ważne podzespoły od kurzu, oraz minimalizuje głośność wentylatorów.

Lekka obudowa została opracowana z myślą o wygodzie i trwałości. Obudowa dużych ekranów modeli full-size i light ma system podwójnych zawiasów nośnych, które dają dobrą widoczność podczas pracy, oraz szybkie składanie do transportu.

Rzeczywiste urządzenia

Oprogramowanie grandMA3 wdraża nową koncepcję urządzeń, opracowaną dla replikowania rzeczywistych elementów najbardziej skomplikowanych urządzeń. Wszystkie funkcje w nowej koncepcji urządzeń są naturalne, umożliwiając intuicyjne sterowanie wszystkimi możliwymi urządzeniami.

Podwójne enkodery

Konsolety grandMA3 posiadają podwójne enkodery, dając operatorom intuicyjne sterowanie dodatkowych cech i funkcji.

Mapowanie funkcji na enkodery można konfigurować, dzięki czemu praca może być szybsza i łatwiejsza.

Zwiększone możliwości odtwarzania

Wszystkie konsolety grandMA3 posiadają zmotoryzowane suwaki o wysokiej trwałości. Suwaki posiadają również podświetlanie ze zmianą koloru.

Pełna swoboda przypisywania funkcjonalności do playbacków umożliwia użycie o 30% więcej kontrolek w jednym playbacku, w porównaniu z poprzednimi systemami grandMA. Wszystkie playbacki mają dostęp do klawiszy, wraz z jasnością oraz zmianami czasów, dzieki nowym pokrętłom z podświetlaniem RGB.

Klawisze przyszłości

Nowe klawisze zaprojektowano specjalnie dla grandMA3, by spełnić potrzeby najbardziej wymagających. Niemal bezgłośna praca i krótki skok z wyczuwalnym klikiem, umożlwiają szybką i dokładną pracę z komfortem i wyczuciem skoku, który zadowoli profesjonalistów.

Zoptymalizowano nawet kształt klawiszy, by zminimalizować szansę na błędne wciśnięcie.

Ulepszone środowisko pracy

grandMA3 ma zaawansowany interfejs użytkownika, który łączy ergonomię z zaawansowaną funkcjonalnością. Operator może modyfikować środowisko, umieszczając ulubione opcje i funkcje, bez zapychania pola roboczego. Standardowe domyślne konfiguracje widoków i układu playbacków są w pełni funkcjonalne, ale można je modernizować, dając elastyczność, którą doceni wielu użytkowników systemów grandMA.

Zaawansowana technologia przetwarzania

Sercem nowego systemu sterowania grandMA3 jest nowa jednostka obliczeniowe dużej mocy, oparta na technologii firmy Intel. Potencjał oraz wydajność nowego sprzętu wychodzi daleko poza aktualne zapotrzebowanie, dając dużo miejsca na rozwój w przyszłości.

Integracja

Dodatkowo, wraz z możliwościami sterowania oświetleniem, oprogramowanie grandMA3 zawiera zintegrowany wizualizer 3D do programowania, wraz z możliwością manipulacji i odtwarzania podstawowych treści multimedialnych wprost z konsolety.

Zaprojektowanie grandMA3 od początku, jako platformy zawierającej również treści audio i wideo, daje bezproblemową interakcję i integrację w ramach całego systemu.

Optymalna wydajność zależy od zasobów, więc w zależności od scenariusza, może być wymagany dodatkowy sprzęt przetwarzający.

Połączenia

Powtarzalną cechą konsolet MA Lighting jest potencjał w łączeniu, a grandMA3 nie jest wyjątkiem. Wszystkie modele konsolet dają pełny zestaw złączy dla MIDI, LTC, wejście i wyjście dźwięku, lokalne wejścia wyzwalania, oraz wiele złączy Ethernet dla zwiększonej funkcjonalności.

Ulepszone efekty

Efekty dynamiczne nie są już ograniczone do dwóch kroków modulacji parametru. Oprogramowanie grandMA3 ma zupełnie nową koncepcję efektów, umożliwiającą wielostopniowe sekwencje efektu, które są osadzane wewnątrz cue lub presetu. „Fazery” są używane w składni programowania tak samo jak statyczne wartości parametrów.

grandMA3 onPC

Wersje onPC oprogramowania grandMA3 są dostępne dla Windows 10 oraz MacOS. Wersja grandMA3 onPC dla Windows będzie można użyć z grandMA3 onPC command wing, oraz bramkami grandMA3 onPC xPort Node jako samodzielne sterowniki. Wersja grandMA3 onPC dla MacOS będzie mogła pracować tylko jako narzędzie do programowania wstępnego, backup w sieci, lub pole robocze dla designera.

grandMA3 full-size ze złożonym skrzydłem ekranów
grandMA3 full-size w trybie Mode2 (praca w systemie grandMA2)

Kompatybilność z grandMA2

Konsolety sterujące grandMA3 są kompatybilne ze spektaklami stworzonymi dla konsolet grandMA2. O ile funkcje to umożliwiają, istniejące spektakle można eksportować z oprogramowania grandMA2 w wersji 3.4 do użycia we wszystkich modelach konsolet grandMA3.

Konsolety grandMA3 w wersjach full-size oraz light będą posiadały w pełni funkcjonalny tryb MA2, pracujący z oprogramowaniem grandMA2 w wersjach 3.4 i nowszych.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie