Centrum Kultury i Sztuki Sępólno Krajeńskie

Ośrodki kultury Sępólno Krajeńskie

Pod tą nazwą instytucja funkcjonuje już ponad dekadę. W tym czasie gościła wiele znakomitych artystów takich, jak Zbigniew Wodecki, Halina Frąckowiak, Halina Kunicka, Anna Wyszkoni, Bednarek, John Porter i Anita Lipnica. Na deskach sceny występowali popularni tancerze, grupy kabaretowe i teatralne. Oklaskiwano nawet artystów baletowych z Narodowego Lwowskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu.

realizacje-sepolno-ckis-znak

Mała scena – Wielkie możliwości

W 2018 r. Centrum zdecydowało się na modernizację i przebudowę Sali Wielofunkcyjnej, a firma LTT dostarczyła i zamontowała system mechaniki sceny oraz oświetlenia wraz z nowoczesnym sterowaniem.

Mechanika

Scenę wyposażono w ruchome elementy: 2 mosty oświetleniowe, 6 sztankietów oraz 2 wyciągi głośnikowe. Urządzenia oparte zostały na wyciągarkach bębnowych. Nad ich ruchem czuwa szereg zabezpieczeń oraz zestawów falowników. Sterowanie odbywa się za pomocą pulpitu cyfrowego. Uzupełnieniem mechaniki jest zmotoryzowana kurtyna główna, 8 obrotowych kulis, 4 stacjonarne wieże oświetleniowe oraz 2 stałe sztankiety boczne.

Oświetlenie

Oświetlenie sceny wzbogacone zostało o reflektory konwencjonalne typu PC firmy Robert Juliat o nazwie Lutin, reflektory profilowe Phoenix firmy Altman Lighting, oraz efektowe reflektory COLORado 2 Quad Zoom firmy Chauvet Professional.

Sterowanie

Sterowanie instalacją oparte zostało o nowatorskie rozwiązanie firmy LTT – system Phantom. Jego częścią jest mobilny pulpit dotykowy, który pozwala zarządzać wszystkimi elementami z jednego miejsca. Umożliwia operowanie zasilaniem, kontrolę oświetlenia podstawowego i przeszkodowego, pełni też funkcję integratora pomiędzy nimi, a konsoletą oświetleniową firmy MA Lighting – MA dot2 w rozszerzonej wersji XL-F.

Za sterowanie obwodów regulowanych odpowiedzialne są dimmery CompuPack firmy Compulite.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie