Centrum Promocji Mody Łódź

Inne Łódź

Centrum Promocji Mody to wspierana ze środków europejskich inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz firm z branży odzieżowej, mająca na celu ułatwienie młodym projektantom zaistnienia na polskim i światowym rynku mody.

ASP-1

LTT Sp. z o.o. wyłoniona na podstawie osobnego przetargu zajęła się jej oświetleniem wraz ze sterowaniem oraz instalacją systemu multimedialnego.

Jednym z celów projektu jest budowa centrum kulturalnego posiadającego nowoczesny i profesjonalnie wyposażony wybieg dla modeli i modelek, gdzie można będzie organizować pokazy mody z oprawą na światowym poziomie.

Twórcy Centrum od początku przykładali dużą wagę do wysokich standardów techniki scenicznej, dlatego też wyposażenie wybiegu objęte zostało osobnym przetargiem niż budowa budynku. Sprzęt oświetleniowy, system multimedialny oraz systemy sterowania zainstalowane zostały przez firmę LTT.

Moda w światłach jupiterów

Pokazy mody wymagają doskonałego oświetlenia – nie tylko ze względu na efekt sceniczny, ale także na potrzeby fotografów: od jakości ich fotografii może przecież zależeć sukces pokazywanej kolekcji. Muszą oni mieć możliwość robienia szybkich, ostrych i dobrze doświetlonych zdjęć modeli w każdym punkcie wybiegu. Modelka nie powinna przechodzić przez ciemniejsze i jaśniejsze obszary – powinna poruszać się w jednolicie oświetlonej przestrzeni, co da fotografowi więcej okazji na uchwycenie jej w idealnej pozie.

Aby spełnić te wymagania, zamontowana przez LTT pod sufitem auli aluminiowa konstrukcja Quadro została gęsto obwieszona obszernym zestawem urządzeń oświetleniowych:

 • 100 reflektorów Altman StarPAR
 • 100 reflektorów profilowych Robert Juliat o mocach 1kW i 2 kW
 • 12 głów ruchomych Martin MAC Aura
 • 12 głów GLP Spot One
 • 7 stroboskopów Martin Atomic 3000 DMX, wyposażonych w zmieniacze kolorów Atomic Colors.

System multimedialny

Efektowną oprawę pokazów oprócz oświetlenia tworzy też rozbudowany system multimedialny oparty na media serwerach Pandoras Box marki Coolux. Zainstalowane urządzenia to:

 • 10 jednostek Pandoras Box Player Dual (dwa użyte jako backup)
 • jednostka nadzorująca Pandoras Box Manager

Taki zestaw umożliwia wysyłanie 16 niezależnych strumieni wideo w rozdzielczości 1080p (FullHD). System może również przetwarzać i modyfikować obrazy z 4 wejść wideo i 2 wejść VGA w czasie rzeczywistym. Zespół jednostek Pandoras Box pracuje jako jeden system, zachowując synchronizację odtwarzania multimediów z dokładnością do jednej klatki.

Obrazy są rzutowane przez 8 projektorów multimedialnych Christie DHD800 na 8 ekranów firmy Avers o wymiarach 4 na 3 metry.

Zainstalowano także niezależny system interaktywnej podłogi multimedialnej, który obsługuje 6 projektorów.

System sterowania

Obiekt został wyposażony w znakomitą instalację sterującą, opartą o system grandMA2, oraz współpracujący z nim system regulatorów, stworzone przez firmę MA Lighting. Zainstalowane urządzenia to:

 • dwie konsolety grandMA2 light
 • szafy regulatorów dimMA o łączniej pojemności 260 obwodów regulowanych i nieregulowanych
 • dwa procesory MA NPU
 • 10 bramek Enthernet-DMX typu MA 2Port Node
 • 10 optosplitterów DMX firmy Martin

Takie połączenie daje reżyserom i operatorom światła właściwie nieograniczone możliwości oraz pewność działania, zapewniając nieoceniony komfort pracy.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie