Narodowe Centrum Polskiej Piosenki Opole

Ośrodki kultury Opole

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało miano symbolu muzycznego naszego kraju. To właśnie na deskach amfiteatru nieprzerwanie od 1963 r. odbywa się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. W te kilka dni czerwca amfiteatr zapełnia się po brzegi, a na deskach występują najwięksi artyści. Jest to najważniejsze wydarzenie muzyczne.  Amfiteatr działa intensywnie latem.

realizacje-opole-ncpp-fasada

Zimowa odsłona muzycznego Opola

W okresie jesienno-zimowym rolę krzewienia muzyki przejmuje Sala Kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Jest to obiekt zamknięty, mieszący 500 osób przy miejscach stojących oraz 180 przy siedzących. Co roku odbywa się w nim kilkadziesiąt koncertów.

Sala Kameralna powstała w 1996 r. w odpowiedzi na zapotrzebowanie głównie mieszkańców Opola. W 2017 r. przeszła gruntowny remont i modernizację, które miały dopasować obiekt do obecnych wymagań. Firma LTT poproszona została o dostawę i instalację sprzętu oświetleniowego.

Największym wyzwaniem, jakie stawiała specyfika obiektu, było zastosowanie rozwiązań o największej funkcjonalności i elastyczności, czyli takich, które można wykorzystać w różny sposób. Firma LTT zaproponowała ruchome głowy firmy CHAUVET serii ROGUE oraz Intimidator, reflektory firmy Robert Juliat, kompaktowe hazery firmy Phantom firmy Peasoup z napędem CO2, oraz stroboskopy firmy SGM. Łącznie zainstalowano ponad 100 urządzeń oświetleniowych.

Dopasowany system sterowania światłem składa się z konsolety grandMA2 light oraz bramek MA 8Port Node onPC firmy MA Lighting.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie