Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” Puławy

Ośrodki kultury Puławy

Miejski Dom Kultury „Dom Chemika” w Puławach rozpoczął swoją działalność w 1984 roku. Po blisko 40 latach od otwarcia i trwającej 3 lata rewitalizacji budynek otrzymał nowy wygląd. POK „Dom Chemika” jest od lat organizatorem wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe, Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”, Ogólnopolski Festiwal Kolęd, Puławskie Lato Bluesowe czy Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy. Dzięki gruntownej modernizacji, będzie miał możliwość podejmowania swych gości w nowych funkcjonalnych wnętrzach i ulepszonym, udoskonalonym zapleczu.

realizacja-pulawy-domchemika-fasada

„Dom Chemika” podzielono na kilka przestrzeni, które mogą funkcjonować niezależnie.

  • Sala widowiskowa z przeszło pięciuset miejscami, która jest największą i główną przestrzenią ośrodka
  • Teatr Lalek dla najmłodszych na 100 miejsc
  • Kawiarnia ze sceną, gdzie mogą odbywać się odbywać kameralne koncerty i małe formy teatralne,
  • oraz przestrzeń wystawienniczo-eventowa obszar Patio.

Firma LTT odpowiedzialna była za dostarczenie urządzeń oświetlenia scenicznego wraz ze sterowaniem do wszystkich wymienionych przestrzeni.

Dostarczyliśmy prawie 200 urządzeń, które w dziewięćdziesięciu paru procentach stanowią urządzenia używające źródeł LED. Największy udział stanowią ruchome głowy marki Chauvet Professional typu Maverick MK2 Spot, Maverick MK2 Wash, oraz Maverick MK Pyxis. Dopełniają je reflektory profilowe z serii Ovation, oraz naświetlacze COLORado Panel Q40 i COLORado 2 Quad Zoom, również marki Chauvet Professional.

Sterowanie oświetlenia scenicznego zrealizowane jest na konsoletach systemu grandMA3 firmy MA Lighting.

Sterowanie światłami roboczymi oraz widowni jest powierzone autorskiemu systemowi opracowanemu w LTT, który integruje instalację w jeden spójny system zarządzania.

 

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie