Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej Warszawa

Ośrodki kultury Warszawa

Jest to miejsce wyjątkowe na mapie kulturalnej stolicy. Znajduje się na Starym Mieście w dwóch budynkach, przy ul. Jezuickiej 4 oraz w gmachu Starej Prochowni, przy ul. Boleść 2. Za cel postawiło sobie szeroko pojętą edukację artystyczną. Organizuje szereg zajęć edukacyjnych, warsztatów, pracowni twórczych, konkursów, wystaw i koncertów. Dysponuje także kilkoma scenami, które udostępnia różnym teatrom na występy gościnne.

Zobacz otrzymane przez nas referencje:

realizacje-scek-08

Wnętrze centrum to klimatyczne miejsce, w którym czuć ducha historii. Dlatego realizacja, której podjęliśmy się w 2010 i 2011 roku musiała wpasować się w tę zabytkową atmosferę przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia wybranych scen.

SCEK przy ul. Jezuickiej 4

Zlecenie obejmowało dostarczenie i instalację kompletnego parku oświetleniowego, systemu sterowania oraz wykonanie całościowej instalacji elektrycznej i sterującej do dwóch sal o charakterze edukacyjno-wystawowym.

Park oświetleniowy to mieszanina reflektorów halogenowych, LED-owych i naświetlaczy, a w jego skład wchodzą m.in.:

  • 36 sztuk reflektorów Selecon Acclaim PC o mocy 650W
  • 8 reflektorów profilowych o mocy 800W,
  • 3 LED-owe naświetlacze RGB ChromaBatten Variable White 200 firmy Pulsar
  • 8 LED-owych lamp PAR (RGB/DMX).

System sterowania oparty jest na produktach marki Compulite. Składa się z:

  • 2 naściennych regulatorów mocy CompuRack, z których każdy może obsługiwać do 24 obwodów o mocy do 2.5 KW
  • konsolet oświetleniowych Dlite Compact – po jednej w każdej z sal.

Rozwiązania sterujące są przygotowane do pracy w protokole Ethernet.

STARA PROCHOWNIA

Zlecenie, które wykonaliśmy w 2011 r., obejmowało wyposażenie dwóch pomieszczeń ekspozycyjno-teatralnych oraz amfiteatru w systemy sceniczne oraz sterujące oświetleniem.
W tym wypadku również oparto się na produktach izraelskiego producenta.

Sale wyposażone zostały w:

  • konsolety Dlite Compact
  • naścienny regulator mocy CompuLite CompuRack 24 x 2.5 KW wraz z crossownicą obwodów regulowanych i nieregulowanych oraz spliterem DMX.

Większy zakres prac objął amfiteatr, gdzie dostarczono składaną, aluminiową konstrukcję trussową typu Quadro wraz z systemem czterech wyciągarek łańcuchowych i zadaszeniem. Po złożeniu konstrukcja ma wymiary 4 na 5 metrów i wysokość 5 m.

LTT dostarczyło też i zainstalowało przenośne regulatory CompuPack w jezdnych obudowach (rackach). Pierwszy z nich zawiera dwa regulatory CompuPack 2.5 KW, z których każdy obsługiwać może 12 kanałów. Drugi posiada jeden regulator 2.5 KW x 12 oraz jeden regulator CompuPack 2.3KW x 12 wraz z relayem pozwalającym na kontrolowanie obwodów nieregulowanych z konsolety. Zainstalowano też ośmiokanałowy rozdzielacz DMX firmy Pulsar oraz dziewięć multikabli – wieloparowych kabli pozwalających na zasilanie urządzeń oświetlenia sceny (maksymalnie 6 urządzeń na kabel) montowanych na konstrukcji.

Podobnie jak w pierwszym budynku systemy zainstalowane w Starej Prochowni przygotowane są na pracę w systemie Ethernet.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie