Teatr Dramatyczny w Płocku Płock

Teatry i opery Płock

Płock był jednym z pierwszych miast, które mogło poszczycić się własnym teatrem. Historia jego sięga 1812 r., a w ciągu 200 lat na jego deskach gościli najwybitniejsi aktorzy swojego pokolenia.

Obecnie teatr posiada własny zespół znakomitych aktorów, którzy realizują jego indywidualne przedsięwzięcia takie, jak: “Szalone nożyczki”, “Widok z mostu” “M.Zieminińska”. Współpracuje też z innymi instytucjami, dzięki czemu wystawiane są popularne sztuki np. “Edukacja Rity” z Piotrem Frączewskim i Katarzyną Ucherską. Grane są również koncerty np. “Piosenki z Wyższej Półki”.

Sam budynek teatru wielokrotnie ulegał przebudowie. Największe prace przeprowadzono w 2007 r., dzięki czemu teatr zyskał zupełnie nową fasadę.

realizacje-plock-teatr-dramatyczny-fasada01

Nowoczesna technika w służbie tradycji

W 2019 roku zakończył się etap modernizacji elementów elektroakustycznych, nagłośnieniowych oraz oświetleniowych sceny Teatru Dramatycznego w Płocku. Za iluminację odpowiedzialna była firma LTT Oświetlenie i Technika Sceniczna. Prace polegały na wzbogaceniu Dużej i Małej Sceny o urządzenia oświetleniowe, multimedialne, mechaniki sceny i sterowania. Realizacja wyniosła blisko 265 000,00 zł. 

Scena wyposażona została o 4 wyciągarki łańcuchowe oraz połączony z nimi most oświetleniowy. Takie zestawienie stwarza dodatkowe możliwości gry świateł nad proscenium.

Zainstalowano reflektory konwencjonalne firmy Altman: Phoenix oraz firmy Chauvet: Strike 1 i Ovation E-910FC, F-915FC, natomiast do efektowego zastosowane zostały urządzenia firm Chauvet: COLORado 2 Quad Zoom, Maverick MK3 Wash; High End Systems: SolaFrame Theatre; Robert Juliat: naświetlacze Dalis 860.

Dostarczono również w projektory Christie – Boxer 2K20 wraz z obiektywami. Sterowanie treściami wideo odbywa się poprzez serwer firmy MA Lighting – MA VPU Plus.

Sterowanie instalacją oparte jest o własne rozwiązanie firmy LTT – system Phantom, umożliwiający zarządzanie zasilaniem, kontrolę oświetlenia podstawowego i przeszkodowego. Stanowi on także rolę łącznika pomiędzy wszystkim elementami, a konsoletą oświetleniową. Jego dodatkową funkcją jest możliwość przełączania źródła zasilania poszczególnych obwodów z regulowanego na nieregulowane, co uzyskano poprzez modernizację okablowania oświetleniowego, System wyposażony jest w mobilny pulpit dotykowy, pozwalający zarządzać wszystkim z jednego miejsca.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie