Teatr Kwadrat w Warszawie Warszawa

Teatry i opery Warszawa

Jest to miejsce znane przede wszystkim z repertuaru lekkiego, łatwego i przyjemnego, bowiem od 40 lat na jego deskach wybitni aktorzy tworzą głównie kreacje komediowe. Jednak osoby zarządzające nie podchodzą żartobliwie do tematów poważnych, jakimi są wyposażenie, nagłośnienie i oświetlenie. Dlatego właśnie już wiele lat temu wybrali LTT jako dystrybutora, instalatora i konserwatora systemu oświetleniowego.

realizacje-kwadrat-warszawa-05

Nasza współpraca rozpoczęła się jeszcze w dawnej siedzibie teatru. Braliśmy też udział w przeprowadzce do nowego budynku, przy ul. Marszałkowskiej 138, co miało miejsce w 2012 r., a następnie w gruntownym remoncie w 2016 r.

W przypadku oświetlenia i systemów sterujących inwestor od początku stawiał na wysoką jakość sprzętu, a także jego różnorodność, dlatego urządzenia wyszły z fabryk takich marek jak: ARRI, Compulite, Electron, LDR, LumenRadio, MA Lighting, Martin, Pulsar, Robert Juliat, oraz Selecon.

OŚWIETLENIE

Zastosowane produkty różnych firm tworzą doskonałą całość idealnie dopasowaną do potrzeb teatru, wymagań dyrekcji i przede wszystkim oczekiwań widza. Wśród nich możemy wymienić:

  • reflektory profilowe ze źródłami LED, które poza funkcją oświetlania umożliwiają wyświetlanie gobo. Ich dodatkową zaletą jest niska emisja ciepła, co w znacznym stopniu poprawia aktorom komfort pracy.
  • naświetlacze Pulsar Chromaflood 100 RGB i Chromaflood 200 RGB Tricolour wraz z ruchomymi głowami MAC Aura firmy Martin, które wykorzystywane są do kolorowania mocnym światłem dużych powierzchni z małych odległości. Do naświetlania mniejszych elementów wykorzystywane są urządzenia Martin MAC 101 (ilość)
  • zestawy reflektorów profilowych LDR
  • reflektory Fresnel ARRI typu „pole-operated”

SYSTEM STEROWANIA

Ten element przeszedł gruntowną modernizację przy okazji remontu w 2016 r. Wówczas przeprowadziliśmy budowę sieci sterującej opartej na protokole ETHERNET. Obecnie tworzy ją:

  • konsoleta dot2 core firmy MA Lighting, której jedną z wielu zalet jest mobilność, dzięki czemu może być wykorzystywana przy realizacji widowisk na różnych scenach
  • 50 punktów dostępowych na każdej sali.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie