Teatr Muzyczny w Gdyni Trójmiasto

Teatry i opery Trójmiasto

Jest to druga co do wielkości scena w Polsce, która w swoim sercu – Sali Głównej pomieści jednocześnie 1070 osób, a w sali kameralnej – 300. Jest to miejsce z ogromnym dorobkiem, na którego deskach występowały ikony polskiej sceny aktorskiej i muzycznej: Ernest Bryll, Wojciech Młynarski, Jerzy Wassowski, Jeremi Przybora, Adam Hanuszkiewicz, Jerzy Stuhr, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Justyna Steczkowska, czy Robert Janowski.

realizacje-tmgdynia-scena2

Nasza firma miała zaszczyt współpracować z teatrem w 2008 r. dostarczając i instalując system sterowania oświetleniem w obu jego salach.

SYSTEM STEROWANIA OŚWIETLENIEM

Sala Główna, będąca chlubą instytucji, ze względu na imponujące rozmiary oraz organizację dynamicznych widowisk muzycznych wymagała oparcia sterowania o największe istniejące wówczas na rynku urządzenia. Inwestor postawił na firmę Compulite, inwestując w konsoletę Vector Red. To produkt ceniony przez operatorów na całym świecie, sprawdzający się przy dużych realizacjach, w których niezbędna jest możliwość sterowania zarówno oświetleniem konwencjonalnym, jak i inteligentnym. Jej olbrzymia funkcjonalność pozwala operatorom na swobodne realizowanie zadań w trudnych i dynamicznych warunkach olbrzymich widowisk, natomiast aktualizacja kopii zapasowej w czasie rzeczywistym to gwarancja spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Wykorzystując w pełni możliwości konsolety, podłączono łącznie aż 6 ekranów dotykowych (trzy standardowe i trzy zewnętrzne), co jest unikatowym rozwiązaniem w skali kraju.

Ponadto, w celu dodatkowego wsparcia, scenę główną zaopatrzono w mniejszą konsoletę Vector Green.

Sala kameralna – z mniejszymi potrzebami – wyposażona została w konsoletę Vector Orange, oczywiście pochodzącą od tego samego producenta.
Inwestor, dbając o wygodę i o szerszy zakres możliwości systemu, zdecydował się na instalację dwóch zestawów zdalnego sterowania Compulite I-control: są one kompatybilne ze wszystkimi zastosowanymi konsoletami i mogą być stosowane zamiennie w obydwu salach.

OPROGRAMOWANIE DO WIZUALIZACJI

Ciekawym rozwiązaniem jest także dostarczone przez naszą firmę oprogramowanie do wizualizacji oświetlenia w czasie rzeczywistym – Martin Show Designer (MSD). Dzięki temu istnieje możliwość pracy nad widowiskiem lub podglądu przygotowanych wcześniej programów w dowolnym momencie, bez włączania świateł i zajmowania sali.

Realizacja objęła także trzy komplety bezprzewodowych DMX-ów City Theatrical. W systemie zastosowaliśmy aż cztery e-porty wyodrębniające kanały DMX z sieci Ethernet.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie