TVP INFO Warszawa

Telewizja Warszawa

Studio TVP INFO przy Placu Powstańców Warszawy było kolejnym projektem, w który stacja włączyła naszą firmę. Owocną współpracę nawiązaliśmy bowiem już w 2006 r. Tym razem powierzono nam kompleksową realizację oświetlenia technologicznego, iluminacji scenografii newsroomu, a także montaż systemu sterowania oświetleniem. Prace przeprowadziliśmy, opierając się o projekt Artura Szymana z firmy lightup.pl.

Zobacz otrzymane przez nas referencje:

realizacje-tvpinfo-studio1

OŚWIETLENIE W SCENOGRAFII

Zadanie dotyczyło newsroomu pokazywanego w tle podczas transmisji. Zatem oświetlenie widoczne dla odbiorcy musiało spełniać wysokie wymogi jakościowe oraz estetyczne. Projekt zakładał dekoracje z mlecznego szkła akrylowego podświetlonego od tyłu, co stworzyło wrażenie świecących, białych ścian. Zadaniem LTT było dostarczenie odpowiednich urządzeń, które pozwoliłby na uzyskanie perfekcyjnego efektu. Zdecydowaliśmy się więc na naświetlacze Pulsar ChromaStrip X3. Ich największą zaletą jest moc świecenia, a także możliwość płynnej regulacji jasności i koloru bez żadnych efektów migotania. Dostarczono też 10 zasilaczy PSU Pulsara model ChromaZone sterowanych przez DMX.

OŚWIETLENIE TECHNOLOGICZNE I RUSZT TECHNICZNY

Do realizacji tej części zlecenia wykorzystaliśmy:

  • zespół pantografów MTS SZM25
  • zwieszaki MTS DAF;
  • reflektory Selecon Pacific.

SYSTEM STEROWANIA

Oparty został o konsoletę Vector Blue marki Compulite, która jest wszechstronnym urządzeniem, pozwalającym na swobodne sterowanie zarówno światłem konwencjonalnym, jak i zautomatyzowanym. Jest to produkt doceniany w pomieszczeniach studyjnych na całym świecie. Ponadto zamontowaliśmy 3 regulatory Compulite CompuRACK o 108 regulowanych kanałach. System działa w oparciu o standard Ethernet/DMX.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie