TVP SA nowe studia Warszawa

Telewizja Warszawa

Budynek „B” Telewizji Polskiej może poszczycić się nowoczesnością wykonania i precyzyjnym dopracowaniem wszystkich szczegółów. Tak też jest w przypadku sprzętu oświetleniowego, urządzeń do jego mocowania i systemu sterowania, których instalacja powierzona została naszej firmie. Była to kolejna odsłona współpracy z telewizją publiczną.

realizacje-tvp-bs-studio9

Prace realizowaliśmy w dwóch studiach: dużym o powierzchni 406 m² oraz małym o wielkości 176 m². Instalację wyróżnia możliwość automatycznego pozycjonowania reflektorów poprzez system radiowy. To nowoczesne rozwiązanie w nieoceniony sposób zwiększa komfort pracy podczas realizacji programów na żywo.

SPRZĘT OŚWIETLENIOWY

Jego automatyzacja w większym studio możliwa jest dzięki zamontowaniu nowoczesnego systemu szynoprzewodów typu ASS2 firmy Lastro, na których poruszają się automatyczne teleskopy TLM 70 wyposażone w zmotoryzowane wózki jezdne. Dzięki temu urządzenia zamocowane na teleskopach mogą być zdalnie pozycjonowane zarówno w poziomie (na wózkach wzdłuż szynoprzewodów), jak i w pionie (na teleskopach). System zapewnia też dystrybucję zasilania i sterowania.

Natomiast w mniejszym studio na szynoprzewodach zamontowano pantografy SZM 25 sterowane manualnie (pole-operated).

POZOSTAŁE ROZWIĄZANIA

Ciekawą opcją jest umieszczenie dimmerów nie w dimmerroomie, a na teleskopach przy każdej lampie, dzięki czemu ograniczono ilość przewodów i ułatwiono przestawianie reflektorów.
Do sterowania oświetleniem w obydwu studiach użyto konsolet Compulite Vector. Studia wyposażono też w regulatory CompuPACK firmy Compulite ,reflektory firmy Desisti oraz osprzęt m.in. shutter dimmery.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie