TVP SA Studia na Woronicza Warszawa

Telewizja Warszawa

Efektem końcowym współpracy Telewizji Polskiej i LTT w latach 2006-2007 była największa w Polsce instalacja kompatybilnego sprzętu sterującego. Nasza firma podjęła się wówczas przygotowania projektu, dostawy, konfiguracji i uruchomienia całego systemu w siedmiu studiach.

vector_red_2_0

STEROWANIE

Całość oparta została o urządzenia Compulite, wiodącego producenta w branży. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka oferta tej firmy daje nieograniczone możliwości wyboru, a co się z tym wiąże, dostosowania ich do wymogów poszczególnych obiektów. Ostatecznie zainstalowano:

  • konsolety Vector Red, będącymi największymi urządzeniami z tej serii. Przeznaczone są do sterowania najbardziej rozbudowanymi systemami zarówno oświetlenia konwencjonalnego, jak i zautomatyzowanego
  • konsolety Vector Blue
  • konsolety Vector Orange – najmniejsze z trzech zastosowanych
  • urządzenia do zdalnego sterowania dołączone do każdej konsolety
  • 19-calowe monitory dotykowe
  • dodatkowe panele poszerzające sekcję potencjometrów
  • panele z dodatkowymi klawiszami edycyjnymi

Wybrane konsolety różnią się wielkością i tym samym możliwościami operacyjnymi, jednak cała seria Vector jest w pełni kompatybilna, zatem umiejscowienie ich we wszystkich pomieszczeniach znacznie ułatwia pracę obsłudze, dzięki funkcji przenoszenia programów oraz zapisanych danych. Ich cenną cechą jest także możliwość rozszerzania systemu dzięki oparciu ich na sieci Ethernet oraz na systemie WINDOWS XP, który dodatkowo przyczynia się do łatwości użytkowania.

STEROWNIE ETHERNET + DMX

Podczas prac zastąpiono system sterowania analogowo-DMXowy nowym Ethernet + DMX. Dzięki cyfrowemu rozwiązaniu reżyserka komunikuje się ze studiem jedynie za pomocą dwóch kabli ethernetowych. W każdym studio zamontowano szafę crossowniczo-rozdzielczą, która zamienia doprowadzony do niej sygnał Ethernet na DMX. Pomieszczenia doposażono w podłogowe punkty przyłączeniowe Ethernet/DMX. Wymieniono także panele na pantografach na nowe, wyposażone w gniazda DMX, co pozwala na montowanie urządzeń takich, jak ruchome głowy.

W ramach realizacji przeszkolono całą obsługę w zakresie obsługi nowego systemu.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie