Galeria

Zobacz także

Opera i Filharmonia Podlaska

W Białymstoku powstał jeden z największych obiektów kulturalnych w Polsce. Konsorcjum pod przewodnictwem LTT wykonało w nim całość technologii scenicznych.

Opera Krakowska

Konsorcjum technologiczne, którego liderem było LTT, wykonało w 2008 r. projekt i realizację technologii scenicznych dla nowego budynku Opery Krakowskiej.

Teatr Narodowy w Warszawie

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Teatr Narodowy w Warszawie to najstarszy teatr w Polsce. Założony został już w 1765 r. przez króla Stanisława Augusta i od tamtej pory stanowi instytucję o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury.

Dla firmy LTT Teatr Narodowy to miejsce szczególne również z innego powodu. W 1996 roku LTT wykonało tu swoją pierwszą realizację o kompleksowym, całościowym charakterze.

Scena, jej otoczenie i widownia Teatru zostały zniszczone w pożarze w 1985 roku. Zespół grał w tymczasowej siedzibie aż do roku 1990, kiedy – już po zmianie ustroju politycznego w Polsce - podjęto decyzję o rozwiązaniu zespołu do zakończenia odbudowy.

System sterowania oświetlenia

W 1996 roku firma LTT dostarczyła dla odbudowywanego Teatru Narodowego całościowy system sterowania oświetlenia technologicznego sceny głównej i sceny kameralnej. Realizacja obejmowała także montaż i uruchomienie systemu. System sterowania opierał się na konsolecie Compulite Ovation 4D, dla której zainstalowano tablicę obwodów regulowanych i nieregulowanych. Użyto regulatorów mocy firmy RVE France (340 obwodów).

Realizacja ta była ważnym kamieniem milowym dla LTT. Uzyskaliśmy cenne doświadczenie w integracji, koordynacji na budowie i nadzorze nad dostawcami. Sprawne wykonanie systemu sterowania otworzyło nam drogę do dalszej współpracy z Teatrem Narodowym; od 1996 roku dostarczaliśmy Teatrowi między innymi oświetlenie inteligentne firmy Martin (ruchome głowy MAC 2000) oraz naświetlacze Pulsar Chroma Baten 3000.