NOSPR coraz bliżej (galeria)

Termin oddania nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach zbliża się dużymi krokami. Zanim to jednak nastąpi, chcielibyśmy pokazać wszystkim, w jaki sposób powstawała ta wielka realizacja. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z etapu budowy.

NOSPR to jedna z wiodących orkiestr symfonicznych w Polsce. Istnieje od 1935 roku – przed II wojną światową działała w Warszawie, w 1945 r. została reaktywowana w Katowicach, gdzie gra do dzisiaj. Występowała w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Azji, Australii i obydwu Amerykach. W 1999 r. w uznaniu zasług otrzymała tytuł „Narodowej”, a od 2006 r. przekształciła się w narodową instytucję kultury (wcześniej funkcjonowała jako oddział Polskiego Radia).

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie