Opera Podlaska zdobywa Kryształową Cegłę 2012

Już po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin przyznało coroczne Kryształowe Cegły dla najlepszych realizacji budowlanych po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Nominacje otrzymują najlepiej zaprojektowane i zrealizowane budynki wschodniej Polski a także Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji. Podczas uroczystej gali w Lublinie wręczono nagrody w jedenastu kategoriach takich jak budynki mieszkalne, obiekty akademickie czy obiekty przemysłowe i infrastrukturalne.

Nowy budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej zdominował tegoroczny konkurs – otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Obiekty kultury i usługowe”.

Zdjęcie z rozdania Kryształowych Cegieł. Dzięki uprzejmości portalu Wrota Podlasia

Wyróżnienie w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odebrał wicemarszałek Walenty Korycki. Nagrodę odebrał także prezes LTT, Jerzy Hołozubiec. Firma LTT stała na czele konsorcjum realizującego całość techniki scenicznej oraz wdrożyła w Operze nowoczesny system multimedialny.

To nie pierwsze wyróżnienie dla Opery – wcześniej budynek zdobył także nagrodę architektów Aedificjum 2012 za najlepszą realizację ostatnich trzech lat na terenie województwa podlaskiego.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie