Premiery w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W piątek 28 września 2012 w nowym budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku wystawiono pierwszy spektakl – operę „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki w reżyserii Roberto Skolmowskiego. W spektaklu po raz pierwszy wykorzystane zostały technologie sceniczne zainstalowane przez konsorcjum pod przewodnictwem firmy LTT oraz zrealizowany przez LTT system multimedialny.

Wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na ten dzień – chrzest bojowy i ostateczny test naszych systemów. Udało się! Dzięki świetnej współpracy artystów, obsługi technicznej i nowoczesnych instalacji scenicznych premiera odniosła spektakularny sukces – publiczność zareagowała długą owacją na stojąco.

Równie udana była wystawiona następnego dnia premiera musicalu „Korczak” o Januszu Korczaku, wielkim pedagogu i społeczniku, który w czasie drugiej wojny światowej zdecydowal się dobrowolnie towarzyszyć dzieciom wywożonym do obozu koncentracyjnego w Treblince. Spektakl grany był w sobotę dwa razy i za każdym razem otrzywał od publiczności gorące owacje. „To więcej niż mogłem zamarzyć” – komentował na gorąco zaproszony na premierę autor musicalu Chris Williams.

Dziękujemy Operze za piękne przedstawienia. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w powstawaniu tak ważnego obiektu.

Więcej informacji na temat premier i repertuaru Opery i Filharmonii Podlaskiej znajdą Państwo na oficjalnych stronach OiFP: www.oifp.eu.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie