Warsztaty z 24 października 2011 (podsumowanie)

Porównanie bieli uzyskiwanej z MAC Aura w trybie kalibrowanym (lewa i prawa głowa)
oraz w trybie niekalibrowanym (środkowe).
Fotografia: Łukasz Zygarlicki, Sound Support Pro

24 października 2011 miała miejsce kolejna edycja Warsztatów Oświetleniowych, cyklicznej imprezy organizowanej przez firmę LTT.
Nasi goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu technologii oświetleniowej. Trzema głównymi tematami październikowego spotkania były oferta firmy Robert Juliat, nowatorska ruchoma głowa MAC Aura firmy Martin i nowe oprogramowanie dla konsolet grandMA2.

Robert Juliat

W części poświęconej firmie Robert Juliat przedstawione zostały trzy główne grupy aparatów oświetleniowych z jej oferty: reflektory jednosoczewkowe, reflektory profilowe oraz reflektory prowadzące. Przedstawione zostały również konstrukcje reflektorów i modułów ze źródłami LED wraz z porównaniem ich parametrów z klasycznymi lampami – Robert Juliat jest pierwszym producentem profesjonalnych reflektorów teatralnych opartych na diodach.

Po tej prezentacji w trakcie przerwy na posiłek i napoje wszyscy uczestnicy mogli osobiście przetestować produkty Robert Juliat oraz otrzymać odpowiedzi na pytania.

Próby i demonstracje sprzętu firmy Robert Juliat w trakcie przerwy.
Fotografia: Łukasz Zygarlicki, Sound Support Pro

MAC Aura

Druga prezentacja dotyczyła najnowszej ruchomej głowy MAC Aura firmy Martin Professional, wyróżniającej się niezależnym od głównej wiązki światła podświetlaniem soczewki.

Szczegółowo przedstawiono cechy konstrukcji, dostępne efekty, cechy szczególne oraz funkcje specjalne. Omówieniu każdej właściwości i funkcji towarzyszyła wcześniej zaprogramowana praktyczna demonstracja wykonywana przez 12 sztuk MAC Aura zamocowanych do kratownicy. Nowy produkt Martina wykazał się wszystkimi zaletami typowymi dla ruchomych głów LED wysokiej jakości; przedstawiono też szereg szczególnych właściwości nowej konstrukcji.

Prezentacja o ruchomych głowach LED firmy Martin.
Fotografia: Łukasz Zygarlicki, Sound Support Pro

Pierwsza szczególna cecha jaką zademonstrowano to nowa pojedyncza wielosegmentowa soczewka przednia z dodatkowym, niezależnie sterowanym podświetleniem. Razem z nową konstrukcją optyki o zakresie regulacji 11°-58° umożliwia zupełnie nowe, niespotykane wcześniej efekty.
O wyjątkowości tego rozwiązania może świadczyć fakt, że zdobyło ono dla Aury prestiżową Nagrodę za Innowację targów Plasa 2011.

Drugą szczególnie zaakcentowaną właściwością MAC Aura był unikalny, kalibrowany tryb sterowania barwą. W tym trybie kolory tego urządzenia są sterowane z kanałów RGB i automatycznie przeliczane na składowe RGBW z uwzględnieniem danych kalibracji, które zostały indywidualnie fabrycznie zmierzone i zapisane dla każdego egzemplarza MAC Aura. Umożliwia to sterowanie barwą od intensywnych barw przez odcienie pastelowe do czystej bieli o temperaturze sterowanej w zakresie od 2500K do 10000K z łatwością, precyzją i powtarzalnością niedostępną dla urządzeń bez tej funkcji. Demonstracje wykazały łatwość i wysoką jakość operowania takimi kolorami jak odcienie fioletu, różowego, pomarańczowego, żółtego i wielu innych, które często sprawiają kłopoty mniej zaawansowanym urządzeniom LED.

Przedstawiono także wiele dodatkowych ułatwień, jak na przykład generator efektów i makra ułatwiające wykorzystanie potencjału urządzenia, możliwość kaskadowego łączenia zasilania do 7 sztuk MAC Aura w jednej linii, kaskadowego łączenia DMX do 256 urządzeń w linii, oraz niską wagę urządzenia.

grandMA2

Tematem trzeciej prezentacji było najnowsze oprogramowanie dla konsolet grandMA2. Poza najnowszymi funkcjami opisano też najważniejsze zmiany jakie wprowadzono we wcześniejszych wersjach oprogramowania. Omówiono również podstawowe właściwości oprogramowania grandMA2 w porównaniu do grandMA1, wskazując na wiele dodatkowych korzyści z używania nowego systemu.

Prezentacja o możliwościach oprogramowania grandMA2.
Fotografia: Łukasz Zygarlicki, Sound Support Pro

Później uczestnicy mieli kolejną okazję aby bezpośrednio obejrzeć i testować zaprezentowane produkty, porównać je z innymi dostępnymi urządzeniami, oraz uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Warsztatów Oświetleniowych LTT.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie