Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze po pracach renowacyjnych w 2011 r. jest doskonałym przykładem symbiozy zabytku i nowoczesności, w którym piękno klaski łączy się z technologią przyszłości. To XVIII-wieczny budynek wyposażony w osiągnięcia techniki także na polu oświetlenia i systemu sterowania, które wówczas wykonała LTT Sp. z o.o. razem z firmą M.Ostrowski.
Instytucja skupia swoją działalność wokół realizacji przedstawień lalkowych dla najmłodszych. Poza tym jest jednym z głównych organizatorów życia kulturalnego w uzdrowisku Cieplice. Sala może pomieścić do 200 osób, a unikatem są nachylona scena i niezwykła akustyka.
SPRZĘT OŚWIETLENIOWY
Inwestorzy postawili na różnorodność lamp, dzięki czemu operatorzy zyskują duże możliwości kreowania rzeczywistości świetlnej. Zainstalowaliśmy urządzenia oparte zarówno na halogenach, jak i na technologii LED. Pierwsze z nich to m.in. aparaty profilowe o mocy 575 W i 750 W, aparaty PC o mocy 1 i 2 KW i aparaty prowadzące o mocy 1 KW (model Cricket firmy Robert Juliat). Dodatkowym elementem jest także stroboskop Atomic 3000 DMX (wraz z color changerem). Kropką nad „i” jest system regulacji natężenie oświetlenia z trzema panelami sterującymi, rozmieszczonymi na widowni, scenie i w kabinie realizatorów.
Scena z przedstawienia „Krzesiwo” na motywach baśni H. Ch. Andersena; fot. Zdrojowy Teatr Animacji
System projekcji to kolejny przykład nowoczesnych rozwiązań, które doskonale współgrają z zabytkową architekturą i aranżacją wnętrza. Na ruchomym ramieniu zainstalowaliśmy rzutnik multimedialny o mocy 3000 ANSI lumenów, sterowany przez Ethernet / DMX.
LTT zaopatrzyło Teatr także w maszynę do dymu Magnum 1800 oraz dodatkowy osprzęt taki, jak trussy (konstrukcja aluminiowa typu Quadro 290 firmy Milos) i wieże sceniczne (AlpTek 5500 firmy MobilTech).
SYSTEM STEROWANIA
Teatr wybrał urządzenia dwóch znanych marek: MA Lighting oraz Compulite. System sterowania oparty został o konsoletę grandMA2 light. Ten wiodący produkt uważany jest za jedno z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych rozwiązań. Jego wielofunkcyjność sprawia, że doceniają go zarówno światowe teatry, jak i realizatorzy koncertów i innych imprez scenicznych. Sprawdza się przy realizacjach różnej wielkości, co daje optymalne środowisko pracy.
Natomiast do sterowania oświetleniem użyto dimmerów CompuDim 2000 firmy Compulite – zainstalowano 172 obwody. System oparty jest o instalację w standardzie Ethernet-DMX (w tym akcesoria takie, jak switche i splitery).
Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.