Grupa ATM inwestuje w grandMA2

Stanowiska na dwie konsolety grandMA2 full-size
Fotografia: Artur Szyman, Light Up

Grupa ATM nabyła system sterowania grandMA2. Zakupione elementy systemu to dwie konsolety grandMA2 full size, osiem procesorów MA NPU oraz grandMA2 faderwing.

Pierwsza realizacja ATM w której użyto systemu grandMA2 to druga edycja programu „Bitwa na Głosy” emitowanego na żywo w TVP2. Instalacja sterująca oświetleniem składała się z dwóch konsolet grandMA2 full size z dodatkowymi monitorami dotykowymi oraz ośmiu MA NPU połączonych w sieć i pracujących w jednej sesji.

W pełni wykorzystano funkcjonalność multi-user, dzięki czemu konsolety mogły działać jako niekolidujące stanowiska do równoległego programowania oświetlenia i projekcji wideo w jednym spektaklu. Użycie dwóch konsolet dawało także dodatkową asekurację przez automatyczne działanie jako backup.

Na potrzeby realizatora oświetlenia stworzono też dodatkowe stanowisko przez podłączenie do jednej z konsolet dodatkowego monitora dotykowego oraz grandMA2 faderwing.

Stanowisko grandMA2 full size z dodatkowym grandMA2 faderwing.
Fotografia: Artur Szyman, Light Up

W przygotowaniach do programu wykorzystany był również MA onPC command wing.

W trakcie realizacji programu system grandMA2 obsługiwał ponad 5200 indywidualnie adresowanych urządzeń i obliczał w czasie rzeczywistym ponad 23000 parametrów sterujących użytych na 57 indywidualnych liniach DMX.

Program był też okazją do sprawdzenia nowych głów MAC Aura firmy Martin w produkcji telewizyjnej. Głowy te zostały umieszczone na eksponowanych miejscach i spełniały podwójną rolę jako element scenografii oraz oświetlenie.

W instalacji oświetleniowej przez wszystkie odcinki programu obecne były także naświetlacze LED-owe ChromaFlood 200 oraz ChromaBank IP firmy Pulsar.

Bitwa na Głosy (druga edycja)

Projekt i realizacja światła: Artur Szyman
Operator grandMA2 (światło): Jan Scheiner
Operator grandMA2 (wideo): Marcin Staszewski

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie