Nowa rodzina w MA Lighting: dot2

Firma MA Lighting wprowadza nową rodzinę sterowników dot2, zaprojektowaną z myślą o mniejszych oraz średnich obiektach i realizacjach.

Hasłem przewodnim tej rodziny sterowników jest Kwintesencja MA Lighting. Kryje się pod tym użycie wieloletniego doświadczenia firmy, oraz wybranych i przetestowanych rozwiązań, jakie firma zdołała zgromadzić podczas rozwoju systemów grandMA1 i grandMA2.

W architekturze i funkcjach zastosowanych w dot2 znajdziemy wiele podobieństw i gotowych rozwiązań znanych z grandMA2.

Sednem filozofii dot2 jest intuicyjne użycie. Oprogramowanie dot2 jest dostępne w wielu językach, ma wbudowaną pomoc oraz podpowiedzi, które podpowiadają w używaniu konsolety w poszczególnych oknach i etapach używania funkcji konsolety. Wystarczy zaadresować konsoletę i działać. Wyeliminowano złożone opcje konfiguracji i wprowadzono wiele funkcji zautomatyzowanych.

Bogaty zestaw sprytnych funkcji programowania i odtwarzania, daje intuicyjny dostęp do zaawansowanej funkcjonalności. Intuicyjny dostęp do funkcji urządzenia mamy przez interfejs Smart Dialogue, a funkcja Store Look ułatwia zapisywanie tego co chcemy.

Automatyczne narzędzia jak Track & Shield oraz Auto-Unblock upraszczają zarządzanie cue-listą, a Auto-Fix daje zmianę stron odtwarzania bez niepożądanych zmian w odtwarzaniu.

Ergonomia dot2 będzie znajoma dla użytkowników teatralnych, 100mm suwaki dają stały, pełny dostęp do listy głównego playbacka, a fizyczne koło jasności daje dostęp do poziomów światła. Interfejs graficzny, wraz z ekranem dotykowym, całkowicie obsługują składnię linii komend oraz wszystkie funkcje konsolety.

Dot2 sprawdzi się również na wyjazdach, gdyż jest sprzętowo poręczne, wytrzymałe i nadzwyczaj lekkie. Jego opcjonalne moduły F-wing oraz B-wing, działając z samoczynną konfiguracją „plug & play”, dają rozszerzenie playbacków, a pełny śledzony backup zapewnia bezproblemową realizację spektaklu.

Funkcje Live Time, Tap Sync i wiele ekranów dotykowych dają stały dostęp do całej funkcjonalności odtwarzania. Rozwinięte funkcje jak Soft-LTP automatycznie zachowają kluczowe poziomy oświetlenia, bez przenikań z niepożądanym przygasaniem.

Wszystkie modele konsolet wyposażono w pełny zestaw interfejsów i jednakową funkcjonalność, która spełnia wymagania większości zastosowań w teatrze, trasach koncertowych, telewizji, edukacji i imprezach korporacyjnych. Każdy model posiada pełny blok programowania, głowną kolejkę z podwójnym crossfaderem oraz podstawowym zestawem dodatkowych executorów suwakowych i klawiszowych. Każda konsoleta dot2 może sterować do 4096 kanałów DMX na 8 liniach DMX.

Podstawowy model, dot2 core, jest wyposażony w dwa ekrany dotykowe i może być rozszerzony o dwa moduły F-wing i dwa moduły B-wing.

Oferowane są też rozbudowane modele z trzema ekranami, dot2 XL-F oraz dot2 XL-B, które są odpowiednikiem modelu core powiększonego odpowiednio o jeden moduł F-wing lub jeden moduł B-wing.

One również mogą być rozszerzone o dodatkowe moduły tak samo jak model dot2 core, przy czym wbudowane moduły również wliczają się do wspomnianego limitu.

W pełni rozszerzona konsoleta dot2, z pełnym zestawem modułów wing, udostępnia 22 executory suwakowe, 140 executorów klawiszowych, 6 wbudowanych ekranów dotykowych, oraz umożliwia jeden zewnętrzny ekran dotykowy.

MA Lighting udostępnia również darmowe oprogramowanie dot2 3D oraz dot2 onPC, które wspomaga używanie dot2.

Zrobiony przez MA Lighting wizualizer-studio do programowania, dot2 3D, to bardzo potężne narzędzie do wizualizacji i trójwymiarowej aranżacji systemu oświetlenia. Działając przez sieć, dot2 3D łączy się z każdą konsoletą dot2.

Darmowe oprogramowanie dot2 onPC również się łączy z dot2 3D i zawiera wszystkie funkcje sterowania rzeczywistej konsolety dot2.

Bramki dot2 Node4 (1K) korzystają z wielu lat doświadczeń MA z siecią, zapewniając synchronizację wyjść DMX z dokładnością co do ramki, oraz zapewnia przełączanie wyjść między konsoletami dot2.

dot2 Node4 (1K) można również użyć z oprogramowaniem dot2 onPC jako samodziely sterownik na 1024 kanały. W jednej sieci obecne może być wiele konsolet lub programów dot2 onPC, umożliwiając dostęp do tego samego spektaklu projektantom, technikom i programistom.

Wszystkie treści zawarte na stronie są własnością LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub zostały wykorzystane za zgodą ich właścicieli. Publikowanie całości lub części treści, powielanie i rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie ich w całości lub części bez zgody LTT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanowić będzie naruszenie majątkowych praw autorskich i będzie ścigane na drodze postępowania karnego oraz stanie się przedmiotem stosownych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Producenci

Serie

Kategorie