Zobacz także

Robert Juliat

Firma Robert Juliat od jej założenia w 1919 roku współtworzy historię branży utrzymując swoją wiodącą rolę, oraz nieustannie opracowuje innowacje i nowe technologie.

Merlin - nowość z Robert Juliat

Merlin został opracowany aby sprostać specyficznym wymaganiom ekip pracujących w trasach koncertowych, transmisjach na żywo i innych wydarzeniach na dużą skalę - zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz

Konstrukcja Merlin została zaprojektowana po bardzo szczegółowych konsultacjach z firmami rentalowymi, projektantami oświetlenia i zawodowymi operatorami reflektorów prowadzących. Osiągnięto łatwość transportowania, instalacji i konserwacji, łącząc je z typową dla Robert Juliat wysoką jakością optyki i ergonomii. Wszystko to w mocnej obudowie, która wytrzyma trudy pracy w trasie. Merlin jest metaforą napędu na cztery koła wśród reflektorów prowadzących.

Ulepszona wytrzymałość - Sprzęt podróżny dla rentalu

Merlin cechuje się rewolucyjną, bardzo solidną konstrukcją która jest idealna do imprez w trasach oraz dla firm rentalowych. Połączenie korpusu ze stali nierdzewnej z mocną klatką aluminiową, daje konstrukcję o niezrównanym połączeniu wytrzymałości, odporności na pogodę i rdzę. Zintegrowane rączki do noszenia oraz dedykowana skrzynia transportowa, którą można zestawiać do transportu w ciężarówce, dodatkowo wspomagają przy transporcie i instalacji.

Większy strumień - Duża siła z lampy 2500W

Z lampą HMI i zasilaniem z gniazdka 16A, zużywane przez Merlin 2500W mocy wytwarza potężny strumień światła, który jest bliski wydajnością do ksenonowej lampy 3000W. Lampa HMI eliminuje niebezpieczeństwa związane z objazdowym użyciem lampy ksenonowej, a możliwość gorącego restartu jest krytyczna w przypadkach problemów z zasilaniem.

Lepsze kąty świecenia - unikalny zoom 3°-12° ze współczynnikiem 4:1

Kluczowe w konstrukcji Merlina było zapewnienie maksymalnego zakresu zoom oraz potężnego strumienia, ograniczając się do dwóch rączek, celem łatwej zmiany szerokości i ostrzenia. Optyka z podwójnym kondensorem daje zwiększoną wydajność oraz współczynnik 4:1 dla zasięgu, dając w jednym urządzeniu tworzenie szerokich i wąskich strumieni.

Duże obiekty spopularyzowały otwarte i daleko wysunięte sceny, które zbliżają wykonawców do publiczności w rozległych przestrzeniach. Stawia to wysokie wymagania wobec możliwości reflektorów prowadzących, jednak obszerny zakres 3°-12° w Merlin może przejąć wykonawcę od odległego krańca obiektu, oraz nieprzerwanie śledzić jego ruch aż do bliskiego krańca sceny. Nie ma potrzeby angażowania drugiego reflektora; nie ma potrzeby dowożenia dodatkowych reflektorów lub zamiennej optyki. Redukuje się koszty sprzętu i transportu, razem z czasem instalacji - to bardzo atrakcyjna perspektywa dla firm rentalowych.

Lepsza konserwacja - wbudowany zasilacz elektroniczny

Wbudowany niemigający zasilacz elektroniczny swoim zintegrowaniem w obudowę Merlina eliminuje wydzielony statecznik oraz dodatkową skrzynię. Prostotę instalacji dodatkowo podkreśla łatwe wyjmowanie zasilacza na czas serwisowania.

Ulepszone chłodzenie

Merlin ma unikalną, wytrzymałą konstrukcję chłodzenia, zaprojektowaną na długotrwałą pracę w trudnym środowisku.

Ulepszona wydajność energetyczna - tryb RJ EcoMode

Kolejną kluczową cechą w Merlinie, jako reflektora wydajnego energetycznie, jest zupełnie nowy tryb ekonomiczny. Funkcja ta umożliwia redukcję poboru mocy gdy Merlin jest w trybie czuwania, przykładowo przed sztuką lub podczas przerw. Tryb ekonomiczny może być aktywowany automatycznie lub ręcznie, albo wyłączony całkowicie. Jest on niezastąpiony przy ograniczaniu kosztów i dbałości o podzespoły.

Ulepszone sterowanie - moduł dimmera DMX wyciemniającego do czerni

Sprawne, skoordynowane sterowanie jest ważne dla każdego spektaklu, a intensywne trasy mogą wywierać dużą presję na ekipie. Można ją zmniejszyć dzięki zmotoryzowanemu sterowaniu przez DMX z głónej konsolety, szczególnie gdy wymagane jest synchronizowane wygaszanie lub wyciemnianie.

Zmotoryzowane dimmery mogą być trudne do zdobycie i kosztowne w adaptacji. W Robert Juliat skonstruowano Merlina tak, aby przyjmował opcjonalny akcesorium dimmera przez proste podłączenie do zwykłego ręcznie sterowanego Merlina. Wtedy otrzymujemy idealną synchronizację i wygaszanie do czerni spod konsolety sterującej. Parametry mogą być również nastawiane do użycia jako ograniczniki.

Poprawiona komunikacja zwrotna - system diagnostyki RJ

System diagnostyki RJ wspomaga optymalne użytkowanie, dostarczając wielu informacji zwrotnych operatorowi reflektora oraz technikom obsługi i serwisu, przykładowo o zabezpieczeniach termicznych, użyciu lampy, itp. Merlin jest gotowy również do pracy z RDM, oraz do bezprzewodowej łączności DMX/RDM.

Standardowa funkcjonalność, plus dużo dużo więcej

Do podstawowych możliwości zaliczamy tak bardzo lubiane funkcje jak uchwyt gobo, w pełni zamykany irys, poziome i pionowe przysłony, oraz stopniowany szklany filtr frost. Dodatkowo dzięki akcesoriom można mieć ulepszony dimmer mechaniczny z sygnałem zwrotnym, łatwy do instalacji celownik, oraz tak bardzo lubiane przez wszystkich złącze USB dla doładowania telefonu na dodatkową lampkę.

Zaprojektowane i wyprodukowane we Francji

Każdy element reflektora Robert Juliat Merlin został zaprojektowany i wykonany na miejscu w nowym, rozbudowanym zakładzie produkcyjnym firmy, znajdującym się w Fresnoy-en-Thelle blisko Paryża. Firma Robert Juliat jest bardzo dumna z utrzymywania stuprocentowej kontroli nad wszystkimi aspektami produkcji, od projektowania do wytwarzania.

Przyjęcie z jakim się spotkał Merlin na targach wskazuje, że będzie znaczącym faworytem w firmach rentalowych, które polegają na wytrzymałym sprzęcie, elastyczności zastosowania i dużej wydajności za każdym razem.