Polska edycja X-Factor z grandMA2

System grandMA2 po wielokrotnym sprawdzeniu się w Transcolor we wcześniejszych produkcjach telewizyjnych na żywo, stał się oczywistym i niekwestionowanym wyborem kiedy przyszedł czas na kolejną prestiżową realizację - pierwszą polską edycję popularnego na świecie programu X-Factor.
Jak zwykle przy programie emitowanym na żywo potrzebny był system sterowania cechujący się niezawodnością, zaawansowanymi możliwościami backupu, oraz rozbudowanymi funkcjami, łatwością i elastycznością użycia.
Instalacja sterująca światłem i multimediami w X-Factor składała się z dwóch konsolet grandMA2 full size (jedna konsoleta główna i jedna konsoleta jako backup), czterech procesorów MA NPU oraz dodatkowego komputera PC z uruchomionym oprogramowaniem grandMA2 onPC. Temu systemowi towarzyszyły również regulatory MA Digital Dimmer - 6x5kVA oraz 12x3,7kVA.
Już we wcześniejszych realizacjach z powodzeniem używano oprogramowania "serii 2", więc teraz również użyto trybu grandMA2.
System sterował 275 urządzeniami oświetleniowymi (w tym 190 ruchomych głów) oraz pięcioma media serwerami do projekcji wideo na ekranach LED.
Użyta instalacja znakomicie sprawdziła się w swojej roli przez wszystkie odcinki programu i była w stanie sprostać potrzebom i pomysłom dla tego programu.
Od momentu nabycia pierwszych egzemplarzy konsolet grandMA2 full size, Transcolor dalej rozszerza swoje zaplecze o kolejne produkty MA Lighting.
Obecnie przy tak odpowiedzialnych zadaniach jak telewizyjne programy na żywo, lista używanego przez Transcolor sprzętu zaczyna się od grandMA2.